MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

7 letnia dziewczyna oraz jej mama z Ukrainy trafiły do bocheńskiego szpitala

Uchodźcy uciekający z Ukrainy przed wojną otrzymają bezpłatną pomoc medyczną w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Pierwsze pacjentki z Ukrainy trafiły do szpitala we wtorek popołudniu. To siedmioletnia dziewczynka, która straciła przytomność i jej mama.

Obie podróżowały razem z rodziną niewielkim samochodem osobowym. Gdy znajdowali się na terenie powiatu bocheńskiego, dziecko straciło przytomność. Matka  zatrzymała samochód i wezwała pomoc. Szczęście, że tuż przed nimi jechał ratownik medyczny. Pomogli też inni kierowcy podróżujący tą trasą. Dziewczynka trafiła do szpitala. Na oddziale SOR została zaintubowana. Hospitalizacji wymagała także jej mama. W nocy obie zostały przewiezione do Prokocimia.  Pozostałym członkom rodziny udzielono wsparcia, zaproponowano im także nocleg na terenie powiatu bocheńskiego, nie skorzystali z niego, przyjechali bowiem po nich znajomi z Bielska-Białej, gdzie docelowo rodzina miała dojechać.  

 

Wszyscy potrzebujący pomocy obywatele Ukrainy mogą zgłaszać się do SOR w Bochni. Świadczenia medyczne dla osób, które przybyły do Polski w związku z agresją militarną Rosji  będą rozliczne tak jak w przypadku polskich pacjentów. Zapłaci za nie NFZ. W szpitalu Powiatowym w Bochni obywatele Ukrainy mogą też skorzystać z bezpłatnego  szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień.

_

Szpital Bochnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *