ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

WOŚP – koncert w RCK-B

Już drugi raz z rzędu organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury koncert towarzyszący brzeskiemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zrealizowany został w formie transmisji on-line. Wystąpili w nim instruktorzy MOK-u, ich podopieczni oraz muzycy zaprzyjaźnieni z tą instytucją.

Koncert oficjalnie otworzył patronujący temu wydarzeniu burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Przed kamerami ustawionymi w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w pierwszej części wystąpili Zuzanna Łazarz, Kornelia Woda oraz Tomasz Łazarz. Akompaniował im zespół muzyczny w składzie: Teresa Szydłowska (keyboard), Grzegorz Filipek (gitara), Krzysztof „Arnold” Michalski (gitara, wokal), Karol Niemiec (Daniel Pabian (gitara basowa) oraz Krzysztof Szydłowski (perkusja), który specjalnie na te okazję stworzył swój autorski utwór „Dlaczego?” nawiązujący do aktualnych wydarzeń. Ponadto w repertuarze znalazły się covery znanych krajowych i światowych przebojów. W utworze „Happy Christmass” artystom towarzyszył kilkunastoosobowy chórek złożony z uczestników zajęć wokalnych prowadzonych przez Joannę Grandys.

Druga część koncertu to nagranie występu uczestniczek zajęć tanecznych organizowanych przez brzeską filię Ogniska Baletowego w Tarnowie, a prowadzonych w MOK-u przez Edytę Korus. Zwieńczeniem wydarzenia był debiutancki pokaz tańca współczesnego i jazzowego w wykonaniu tancerek doskonalących swoje umiejętności w formacji KALAMI pod kierownictwem Kamili Kural.

Realizacją transmisji zajęli się Roman Florczak, Jakub Kurowski, Konrad Wójcik oraz Sebastian Zając.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.