MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Przeszczep szpiku Kamila już 11 lutego!

Wiele razy już informowaliśmy Państwa o chorobie nowotworowej 17-letniego Kamila z Brzeska, który już dwa lata walczy z białaczką limfoblastyczną. W ostatnim czasie tak wiele osób zaangażowało się w pomoc Kamilowi. Gdy okazało się, że jedynym ratunkiem dla chłopca jest przeszczep szpiku tysiące osób z naszego powiatu zgłaszało się do punktów ustawianych w różnych miejscach przez fundację DKMS. Widać było przede wszystkim ogromne zaangażowanie rówieśników Kamila, szczególnie z “Zielonki” której uczniem jest chłopak.

W styczniu dotarła do nas wspaniała wiadomość, że udało się znaleźć bliźniaka genetycznego Kamila, który odda szpik, by ratować brzeszczanina.
.
Pod koniec minionego tygodnia Kamil został przeniesiony na oddział transplantologii w Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – Prokocimiu, z oddziału onkologicznego na którym przebywał od października.
.
Aktualnie przygotowywany jest na chemioterapię a także na radioterapię. Później rozpocznie się proces przygotowania bezpośredniego do zabiegu przeszczepu szpiku, który odbędzie się już 11 lutego!
.
Wszyscy, w tym również nasza Redakcja bardzo mocno trzymamy kciuki za Kamila i czekamy, by jak najszybciej wrócił do pełnego zdrowia, do swojego domu i do Brzeska, które tak kocha a Brzesko kocha jego!
.
W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi min. białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
.
Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS w Polsce znajduje się obecnie ponad 1,7 milionów zarejestrowanych Dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piąty chory nie znajduje swojego Dawcy. Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś to gorąco Cię zachęcamy do rejestracji w bazie dawców szpiku. I Ty możesz uratować komuś życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *