WYSKOCZYŁ Z OKNA TRZECIEGO PIĘTRA KAMIENICY

Mocno poobijany i licznymi złamaniami trafił do szpitala 28-latek z Tarnowa po tym, jak wyskoczył z okna usytuowanego na trzecim piętrze budynku w centrum miasta.

We wtorek (28.12. br.) policjanci z komisariatu przy ul. Narutowicza zostali wezwani do interwencji w związku z wypadnięciem mężczyzny przed budynek wielokondygnacyjny. Wstępne ustalenia wskazywały na to, że mężczyzna został wypchnięty lub wyrzucony z III piętra. Ratownicy medyczni zabrali 28-latka do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Okazało się, że ma liczne złamania i jest mocno poobijany.

Na miejscu pojawili się również policjanci, których zadaniem było ustalenie okoliczności i przyczyn tego upadku. Okazało się, że w mieszkaniu, z którego wypadł mężczyzna przebywają jeszcze dwie inne osoby w wieku 19 i 21 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani, a śledczy rozpoczęli zbieranie dowodów mogących wyjaśnić przyczyny zdarzenia. W toku postępowania ustalono, że poszkodowany wspólnie z zatrzymanymi przebywał w mieszkaniu wbrew swojej woli i został tam pobity, a wykorzystując sposobność, wyskoczył z okna III piętra, upadając na chodnik. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie przez prokuratora zarzutów pobicia i bezprawnego przetrzymywania dwóm zatrzymanym, młodym tarnowianom. Dodatkowo usłyszeli oni zarzut posiadania niewielkiej narkotyków. Prokurator wystąpił z wnioskiem do tarnowskiego sądu o tymczasowy areszt, a sędzia ważąc przedstawiony w postępowaniu przygotowawczym materiał dowodowy, przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.