Pomoc rodzinie z Łoponia – Ty też możesz zostać cichym BOHATEREM

Ponad stuletni zawilgocony dom wypełniony dziecięcymi uśmiechami na obecną chwilę znajduje się w fatalnym stanie. Brak ogrzewania, ciepłej wody, ocieplenia budynku, brak podłóg a nawet wylewek. W dwóch pomieszczeniach podłogę zastępuje klepisko pokryte gumolitem. Przez okna wdziera się wiatr, a ściany są w samoistnej rozsypce. Nieodpowiednio zabezpieczona instalacja elektryczna stwarza ciągłe zagrożenie dla mieszkańców domu.

Przedstawione powyżej fakty to tylko część problemów, z jakimi zmaga się pewna dzielna rodzina z Łoponia. To właśnie w opisanym powyżej domu mieszka pani Marta, która wychowuje samotnie czwórkę dzieci. Najstarsza córka posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Ponadto jeden z synów jest nadpobudliwy i pozostaje objęty indywidualną ścieżka nauczania. Z kolei najmłodszy syn ma problemy z mową. Warunki pięcioosobowej rodziny są bardzo trudne i dalece odbiegają od standardów panujących w rodzinach XXI wieku. Brak środków finansowych nie pozwala na żadne działania w kierunku polepszenia funkcjonowania rodziny, gdyż comiesięczny domowy budżet w całości przeznaczany jest na skromne potrzeby domowników.
Znaleźli się na szczęście ludzie, którzy dostrzegłszy problem rodziny chcą przyjść im z pomocą i dopomóc w dokonaniu niezbędnych remontów. Jest to niemała inwestycja, więc zwrócili się o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pomóc w remoncie i założyli zbiórkę na znanym portalu zrzutka.pl. Tam właśnie można przekazywać swoje datki, które pomogą w wykonaniu zaplanowanych niezbędnych prac, by poprawić warunki mieszkaniowe rodzinie i w ten sposób ulżyć spracowanej mamie i czwórce jej dzieci. Każdy nawet najmniejszy grosik dołożony do tego dzieła przybliża tę rodzinę do tego, by godnie i ze spokojem żyć nie martwiąc się o to co najważniejsze, czyli bezpieczny dom. Niewątpliwie od tego remontu zależy stabilizacja życiową rodziny Pani Marty, ale także ich zdrowie fizyczne i psychiczne, które narażone jest na szwank w tych trudnych warunkach lokalowych.
W imieniu naszej Redakcji chcemy również prosić Państwa o wsparcie tej zrzutki i dobrego dzieła, jakie tworzą ludzie dobrej woli. Pamiętajmy, że dobro zawsze do nas powróci a grosik przekazany potrzebującemu wróci do nas, jeśli nie fizycznie to z pewnością w formie uśmiechu, wsparcia i pomocy. Zachęcamy by, jeśli to możliwe, dołożyć choć niewielką cegiełkę.
LINK DO ZRZUTKI: https://zrzutka.pl/xn56cv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.