ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Kryminalna historia z londyńskim akcentem?

Prawdopodobne jest, że w najbliższym czasie nastąpi ekstradycja zatrzymanego ponad dwa lata temu w Londynie Czesława K., któremu prokuratura zamierza postawić akt oskarżenia. Ma to związek z tragiczną śmiercią jego żony – Grażyny K.

Przypomnijmy, iż 34-letnia Grażyna K. zaginęła w nocy z 3 na 4 stycznia 2019 roku. Przyjechała na święta Bożego Narodzenia wraz ze swoim mężem i synem z Londynu do rodzinnego Borzęcina. Miała to być krótka wizyta, gdyż szybko chciała wracać do pracy do Londynu. Nie dotarła tam jednak a ciało zaginionej kobiety po kilku tygodniach odnaleziono w Uszwicy na terenie Bielczy około 6 km od domu. Wyniki sekcji zwłok kobiety, którą przeprowadzono na zlecenie Prokuratora nie zostały ujawnione.
Po około pół roku, 22 lipca 2019 r. Czesław K. – mąż kobiety, został zatrzymany w Londynie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Przebywa w więzieniu Her Majesty’s Wandsworth. Wyroku sądu pierwszej instancji w sprawie jego ekstradycji zapadł 17 lutego 2020 roku. Podejrzany złożył od niego odwołanie, ale do dziś nie zostało ono rozpatrzone.
Według informacji ministerstwa sprawiedliwości, w najbliższym czasie może dojść do około 430 ekstradycji polskich obywateli z Wielkiej Brytanii. Mąż Grażyny K. byłby jedną z tych osób. Gdy tylko pojawi się w kraju, prokuratura zamierza mu postawić zarzuty. Na razie jednak śledczy nie ujawniają ich treści aż do chwili gdy podejrzany pojawi się w kraju i wysłucha aktu oskarżenia, do tego czasu Prokuratura zdecydowała nie informować o żadnych szczegółach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.