MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

ZŁODZIEJ CHOINEK ZATRZYMANY W LESIE

Święta bez choinki, to nie święta. Nie ważne czy „żywa” czy sztuczna – po prostu musi być. Niestety nie każdy chce nabyć świąteczne drzewko w sposób legalny. Tarnowscy policjanci w okresie przedświątecznym prowadzą działania, w ramach których między innymi zwracają baczną uwagę na obszary leśne aby eliminować przypadki nielegalnego wycinania drzewek oraz gałęzi czyli tzw. stroiszy. W działaniach tych biorą również udział funkcjonariusze Straży Leśniej.

W ostatni piątek policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum i strażnicy z Nadleśnictwa Gromnik odbywali wspólny patrol na terenie Leśnictwa Skrzyszów.

Podczas kontroli lasu w miejscowości Poręba Radlna funkcjonariusze zauważyli pozostałości jodłowych gałęzi. Poszli tym tropem i kilkadziesiąt metrów dalej, w głębi lasu zauważyli Fiata Doblo, w przy nim mężczyzna, który kończył ładować do części bagażowej jedlinę. W samochodzie policjanci ujawnili 2 metry sześcienne stroiszu, który jak się okazało zostały ścięte przez złodzieja z kilkunastometrowych jodeł. Aby nie zostać zauważonym, mężczyzna wjechał samochodem głęboko w las. Leśnicy oszacowali wartość ściętych gałęzi na kilkaset złotych. Stroisz został przez nich zarekwirowany, a mężczyzna zobligowany do stawienia się do posterunku Straży Leśnej, której funkcjonariusze zbadają czy był to jednorazowy wybryk, stała praktyka i gdzie ostatecznie trafić miały skradzione gałęzie.

Wycinka gałązek i kradzież drzewa z lasu, a także wjazd samochodem do lasu to wykroczenie, za które funkcjonariusze Strazy Leśnej moga nałozyc mandat karny w wysokości 1000 zł. W przypadku skierowania sprawy do sądu grzywna może sięgnąć kwoty do 5000 złotych, dodatkowo może zostać orzeczona nawiązka do 500 złotych.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *