MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Starosta Korta i Burmistrz Kolawiński z życzeniami u 100-latki !

Starosta Bocheński Adam Korta wspólnie z Burmistrzem Miasta Bochnia Stefanem Kolawińskim odwiedzili podopieczną Domu Pomocy Społecznej w Bochni, Panią Annę Drozd, składając na jej ręce życzenia i upominki z okazji 100 urodzin. Towarzyszyli im, Dyrektor bocheńskiego szpitala Jarosław Kycia, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbieta Paczyńska i Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Sebastian Lewandowski.

Pani jubileusz jest nagrodą za dbałość o zdrowie i dowodem na hart ducha oraz siłę charakteru. W imieniu własnym, Zarządu Powiatu, Rady Powiatu w Bochni oraz wszystkich mieszkańców Powiatu Bocheńskiego, składam życzenia pogody ducha na kolejne lata

— mówił podczas spotkania starosta Adam Korta

W życiu potrzebujemy i poszukujemy przewodników. Doświadczenie i mądrość życiowa zdobyte przez dostojną Jubilatkę w ciągu tych 100 lat mogą stać się skarbnicą wiedzy o sztuce życia dla najbliższej rodziny, a także przyjaciół i znajomych

— powiedział burmistrz Stefan Kolawiński

Pani Anna Drozd urodziła się 25 listopada 1921 roku w Łapczycy, w wielodzietnej rodzinie. Większość swojego życia związana była z ochroną zdrowia, pracując m.in. w bocheńskim szpitalu na oddziale położnictwa i ginekologii jako naczelna pielęgniarek. Pomogła przyjść na świat wielu pokoleniom bochniaków. Do dziś znane jest powiedzenie „To szczęście rodzić u Drozdowej”. Pracowała także w pogotowiu ratunkowym.

Współpracownicy i przełożeni wspominają ją jako tytana pracy. Człowiek o złotym sercu. Zawsze sumienna i zaangażowana, surowa dla siebie i wymagająca od innych. Była wzorem do naśladowania dla wielu innych pielęgniarek. Ceniona wśród nich i szanowana. Kontakty ze współpracownikami niejednokrotnie przerodziły się w przyjaźń utrzymywaną do dziś.

Pani Ania ma dwójkę dzieci, wnuka i czwórkę prawnucząt.

Przyłączamy się do życzeń, przesyłając moc radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *