Podziękowania za dar życia

W sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Samorząd powiatu tarnowskiego reprezentował na tym wydarzeniu etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach.

Spotkanie było okazją do przekazania podziękowań, a także wręczenia odznaczeń za zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz propagowanie idei czerwonokrzyskiej.

Prezes oddziału rejonowego PCK w Tarnowie Stefan Wrona powiedział, że bardzo ważne jest zainteresowanie młodzieży różnymi działaniami na rzecz najstarszej polskiej organizacji humanitarnej. Słowa wdzięczności skierował do wszystkich, którzy wspierają tę organizację, a zwłaszcza stwarzają korzystne warunki dla rozwoju honorowego krwiodawstwa. – Honorowi dawcy przekazują cząstkę siebie, aby ratować zdrowie i życie innych osób. Przekazują dar życia, przekazują tak wiele nie żądając w zamian nic – mówił Stefan Wrona.

Decyzją zarządu województwa małopolskiego Złotą Odznakę Honorową „Krzyż Małopolski” otrzymał as. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i prezes założonego przez funkcjonariuszy klubu honorowych dawców krwi PCK. Odznaczenie wręczył wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron.

Tomasz Stelmach w imieniu własnym oraz starosty Romana Łucarza podziękował za bezinteresowne oddawanie krwi. – Składamy w imieniu mieszkańców i samorządu powiatu wyrazy wdzięczności i poszanowania w służbie na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi. Dziękujemy za wspaniałą postawę w codziennej pracy, gratulując jednocześnie odwagi, sumienności i profesjonalizmu – powiedział.

__

Powiat Tarnowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.