Bocheński szpital odwiedził dziś Mikołaj

Przyniósł prezenty i czek na blisko 7,5 tys. zł dla oddziału dziecięcego. Świętemu towarzyszyli przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci – Jachowicz – tradycja i Kultura działającego przy SP nr 1 w Bochni. Był też starosta Adam Korta, który także przyniósł prezenty oraz dyrektor bocheńskiego szpitala Jarosław Kycia, lek. med. Beata Zahradnik-Stopczyńska i Elżbieta Lisak.

Prezenty, które trafiły dziś do szpitala to efekt dwóch akcji których inicjatorką była Beata Drużkowska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci – Jachowicz – tradycja i kultura. Pieniądze zebrano podczas kawiarenki, która odbyła się w SP nr 1, zabawki i słodycze to efekt zbiórki zorganizowanej w wielu punktach Bochni i okolic.

W spotkaniu wzięli udział także członkowie stowarzyszenia organizującego akcję: Marian Biernat, Kazimierz Kozłowski, Jan Kasprzycki, Maria Palej-Pyciak, Marzena Wrona-Szydłowska, Iwona Palej i Patrycja Drużkowska. Wszyscy zostali uhonorowali dyplomami z podziękowaniami. Otrzymała je także główna organizatorka i dobry duch akcji Beata Drużkowska.

W rolę Mikołaja wcielił się ks. dr. Marek Mierzyński

Zbiórka słodyczy prowadzona była w sklepach COLD Bogdana i Włodzimierza Chwastek, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni, siłowni Katarzyny Knap Ladies Team, Szkole Publicznej im. Jana Pawła II w Rajbrocie (Agata Nizioł, Jagoda Gajec, Katarzyna Kanonik).

Akcję wsparli także: wójt Mariusz Palej, Urząd Gminy w Rzezawie, Daria Wałkowska Torty Artystyczne Baking Lover Tory, która przekazała ciasteczka oraz Bernadeta Mikuliszak z Krakowa.

__

Powiat Bocheński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.