MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

NIETRZEŹWY PIRAT

Jechał na „podwójnym gazie” z prędkością niemal 120 km/h w terenie zabudowany. Został zatrzymany przez tarnowskich policjantów z grupy Speed. Stracił prawo jazdy, a dodatkowo zostanie wszczęte postępowanie o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

We wtorkowe popołudnie jeden z patroli tarnowskiej drogówki pełnił służbę na terenie gminy Wojnicz. Jadących nieoznakowanym radiowozem drogą W 975, w kierunku Zakliczyna policjantów wyprzedził nagle mocno rozpędzony Opel Vectra, który z dużą prędkością popędził dalej. Jako że kierowca przemierzał teren zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, policjanci ruszyli za nim, dając mu jednocześnie sygnał do zatrzymania się.

Jednak zanim kierowca opla wyhamował prędkość, policyjny radar wskazał wynik 117 km/h,  a on sam swoim niestabilnym torem jazdy, zdążył jeszcze „chwycić” pobocze.

Kiedy wreszcie 34-letni mieszkaniec nowosądecczyzny zatrzymał samochód, uwagę policjantów przykuło jego dość osobliwe zachowanie. Mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego, na zadawane pytania odpowiadał niepewnie, a przy tym chwiał się na nogach. Dla mundurowych jasnym stało się, że należy sprawdzić jego trzeźwość. Badanie wykazało, że 34-latek ma w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Całe szczęście, że został zatrzymany, bo miał do przejechania jeszcze dobre kilkadziesiąt kilometrów.  Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości co powinni zrobić – zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego samego przekazali krewnemu, który przyjechał na miejsce interwencji.

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i za przekroczenie o 67 km/h prędkości w obszarze zabudowanym. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Będzie musiał tez pożegnać się ze swoim prawem jazdy nawet na 3 lata.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *