MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

HARCERZE Z WIZYTĄ W KOMISARIACIE W ŻABNIE

Betlejemskie Światełko Pokoju od słowackich skautów trafiło do Komisariatu Policji w Żabnie. Przekazali je komendantowi żabieńskiej jednostki tarnowscy harcerze

Zgodnie z przedświąteczną tradycją, harcerze z 5. Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej z podharcmistrz Renatą Kawulą w miniony piątek odwiedzili policjantów z Komisariatu Policji w Żabnie. Przesłaniem wizyty było przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które to z rąk harcerzy w imieniu wszystkich policjantów z jednostki przyjął komendant komisariatu komisarz Dominik Rzepecki.

Betlejemskie Światło Pokoju przyjechało aż z Łysej Polany, gdzie w niedzielę 12 grudnia, słowaccy skauci przekazali je harcerzom z 5. Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej. Organizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego akacja ma już 30 lat, a tegorocznym przesłaniem jest „Światło Nadziei”.

W takcie wizyty harcerze opowiadali policjantom o swoich przygodach, wskazywali na zdobyte sprawności oraz odznaczenia, a także zaśpiewali świąteczna pastorałkę. Policjanci odwdzięczyli się przekazaniem odblasków, a także wygłosili pogadankę na temat etosu służby oraz kształtowania patriotycznych postaw.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *