UKRYWAŁ SIĘ PONAD 1,5 ROKU PRZED WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI. ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ TARNOWSKICH POLICJANTÓW NA KOLEJNYM PRZESTĘPSTWIE

W 2020 roku tarnowski sąd wydał za nim dwa listy gończe. Od tamtej pory 33-latek ukrywał się organami ścigania. Został zatrzymany przez policjantów z Mościc ze znaczą ilością amfetaminy i osadzony w zakładzie karny. Spędzi tam najbliższe lata za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz posiadanie i handel narkotykami.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji Tarnów-Zachód realizowali swoje zadania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Pod koniec października obserwowali miejsce, w którym mogło dochodzić do handlu tymi niebezpiecznymi środkami. Gdy w tym miejscu pojawił się samochód z osobami podejrzewanym o rozprowadzanie tych środków, policjanci podjęli obserwację tego pojazdu, a następnie jego zatrzymanie.

W samochodzie poruszało się trzy osoby w wieku od 25-33 lat. O ile tożsamość dwóch osób kobiety i mężczyzny nie wzbudzała żadnych wątpliwości, tak tożsamość trzeciego była mocno wątpliwa. Dwie pierwsze osoby zostały sprawdzone i okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do tarnowskiej prokuratury, w związku z czym został do niej doprowadzony, a kobieta po czynnościach została zwolniona. Trzeci mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. Podczas dokładnego sprawdzania ustalono, że posługiwał się on podrobionym dokumentem, a w plecaku miał ponad 700 gram amfetaminy i swój zniszczony dowód osobisty. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Tarnowie w 2020 roku za przestępstwa wymuszenia rozbójniczego oraz handel narkotykami.

Mężczyzna był poszukiwany przez tarnowskich policjantów ponad 12 miesięcy. Zostały wydane za nim dwa listy gończe na łączną karę pozbawienia wolności ponad 5 lat oraz dwa nakazy doprowadzenia do zakładu karnego na okres niespełna 6 miesięcy. 33-latek został osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie, gdzie spędzi najbliższe lata, do których zostanie dołożona kolejna kara, za posiadanie znacznych ilości narkotyków zabezpieczonych podczas październikowego zatrzymania.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.