MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Smart Plac już funkcjonuje w Brzesku

W poniedziałek, 8 listopada, miał miejsce odbiór pierwszego w gminie Brzesko Smart Placu, który powstał na terenie Ogródka Jordanowskiego. Jest to nowa atrakcja, która powinna przypaść do gustu nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Smart Plac, czyli miejsce wypełnione chodnikowymi grami podwórkowymi rozlokowanymi na dwóch ogródkowych alejkach.  został uruchomiony z inicjatywy Stowarzyszenia Instytut Rozwoju Regionalnego.

Koszt  inwestycji wyniósł 113 tysięcy złotych, z czego 73 tysiące pochodzi z gminnego budżetu, zaś 40 tysięcy to dofinansowanie pozyskane przez stowarzyszenie z funduszu Unii Europejskiej (za pośrednictwem LGD „Kwartet na Przedgórzu”) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Coraz bardziej popularne gry wypełniające Smart Place wykonywane są z bezpiecznej i trwałej masy termoplastycznej. Znakomicie wpływają na poprawę koordynacji ruchowej u dzieci, zmuszając je przy tym do logicznego myślenia. Każda gra wymaga uczestnictwa kilku osób, co sprzyja nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami. Smart Plac to także skuteczna metoda w walce z uzależnieniem od smartfonów i tabletów. Rozścielone pod stopami szachownice, węże, drabiny, labirynty to również zachęta dla dorosłych, którzy mają teraz  możliwość powrotu do czasów dzieciństwa i gry w zapominane już klasy.

– Uruchomienie Smart Placu w miejscu najczęściej odwiedzanym przez wypoczywających mieszkańców to znakomity projekt, dlatego bez wahania podjęliśmy decyzję o finansowym wsparciu tej inicjatywy. Jestem przekonany, że jest to trafiona inwestycja w rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży, a Ogródek Jordanowski będzie jeszcze bardziej wypełniony spacerowiczami – mówi burmistrz Tomasz Latocha.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *