MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

PO POŚCIGU ZA FORDEM ZATRZYMANO DWIE POSZUKIWANE OSOBY

27 października bocheńscy policjanci  podjęli pościg za fordem, którym podróżowały osoby zakłócające porządek publiczny. Okazało się, że kierowca prowadził po spożyciu alkoholu. Wśród 5 pasażerów był 2 dwóch poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

27 października o godzinie 2:30, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał zgłoszenie dotyczące zakłócenia porządku publicznego. Na miejscu interwencji, funkcjonariusze  ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli forda focusa, w którym przebywało sześć osób. Wśród nich były opisane ze zgłoszenia osoby. Osoby te były znane policjantom. Według wiedzy funkcjonariuszy były one poszukiwane celem odbycia kary pozbawienia wolności.
Kierujący tym samochodem na widok umundurowanych funkcjonariuszy gwałtownie odjechał, a policjanci ruszyli za nim w pościg. Nadawane w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia do zatrzymania się nie przyniosły rezultatu – kierujący fordem nie zatrzymał pojazdu i kontynuował ucieczkę. W jej trakcie kilka razy stracił panowanie nad pojazdem uderzając o krawężnik i powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Ucieczka forda zakończyła się kilka ulic dalej, gdyż stan pojazdu uniemożliwiał dalszą jazdę. Przebywające w samochodzie osoby próbowały oddalić się pieszo, jednak zostali zatrzymani  przez policjantów. Wszystkie osoby przebywające w fordzie zostały wylegitymowane. Po weryfikacji ich danych potwierdzono, że z grona sześciu osób uciekających w samochodzie, dwie były poszukiwane. To 21 i 23-letni mieszkańcy Bochni. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do zakładu karnego. Konsekwencje prawne poniesie także kierujący fordem 22-letni mieszkaniec Bochni. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli mimo wydanego polecenia oraz kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Samochód  został dokładnie przeszukany. Mężczyźni przewozili w pojeździe niebezpieczne narzędzia – maczetę, nóż kuchenny z ostrzem o wielkości 20 cm, gaz pieprzowy oraz pałkę teleskopową.

__

KPP w Bochnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *