SZALEŃCZA JAZDA MUSTANGIEM W OTFINOWIE

Zupełnym brakiem wyobraźni popisał się 24-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego. Gdy minął punktu kontroli prędkości w Otfinowie gwałtownie przyspieszył i kilkadziesiąt metrów dalej w terenie zabudowanym jechał z prędkością niemal 150 km/h. Młody kierowca stracił prawo jazdy, otrzymał 1000 złotowy mandat, a jego konto kierowcy powiększyło się o 10 kolejnych punktów karnych.

Mimo dotkliwej kary, jaką jest odbierane na trzy miesiące prawa jazdy, za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, jak widać amatorów szybkiej jazdy nie brakuje. Ten młody kierowca niestety przeszedł „samego siebie”. W czwartkowe popołudnie jeden z patroli tarnowskiej komendy miejskiej pełnił służbę w terenie nieoznakowanym radiowozem. Po godzinie 17.00 policjanci mierzyli prędkość pojazdów w Otfinowie. Zauważyli jadącego czerwonego Forda Mustanga GT, którego kierowca jechał zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Gdy tylko minął punkt kontroli mocno przyspieszył. Policyjny rejestrator skierowany na odjeżdżający pojazd zmierzył jego prędkość… 146 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci nieoznakowanym bmw ruszyli za nieodpowiedzialnym kierowcą i kilka kilometrów dalej został on zatrzymany.

Kierowcą był 24-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, który lekceważąco potraktował obowiązujące normy społeczne i ograniczenia wynikające z kodeksu drogowego. Za to wykroczenie policjanci tarnowskiej grupy speed zatrzymali kierowcy prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące oraz wypisali mandat karny w wysokości 1000 złotych.

__

Tarnowska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.