BARDZO BEZPIECZNE TARNOWSKIE DERBY W RAMACH ELIMINACJI PUCHARU POLSKI

Lokalne derby zawsze niosą ze sobą dużą dawkę emocji, adrenaliny oraz rywalizacje na stadionie oraz poza nim. Tym razem tarnowscy policjanci zabezpieczyli ten mecz w taki sposób, aby nie dochodziło do aktów wandalizmu oraz bijatyk w mieście.

Wczoraj 29.09 br o godzinie 16.00 zaplanowano piłkarskie derby regionu w ramach III rundy Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Podokręgu Tarnów, pomiędzy drużynami Tarnovii Tarnów oraz Unii Tarnów, które rywalizował na stadionie przy ul. Bandrowskiego. Ponieważ pseudokibice obu drużyn to rywalizująca ze sobą młodzież, tarnowscy policjanci objęli to sportowe wydarzenie szczególnym nadzorem. Do czuwania nad bezpieczeństwem mieszkańców, jak również zwaśnionych grup skierowano policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W sumie do zabezpieczenia delegowanych zostało około 100 funkcjonariuszy.

Do szczególnych zadań, jakie zostały postawione stróżom prawa było niedopuszczenie do kontaktu pseudokibiców ze sobą. Policjanci rozdzielili skłócone grupy i pilnowali, aby nie dochodziło do naruszania ładu i porządku publicznego. Nie obyło się jednak bez interwencji. Wylegitymowano najbardziej agresywne osoby, nałożono 4 mandaty karne na kwotę 1100 złotych za nieobyczajne wybryki i zaśmiecanie oraz skierowano 3 wnioski do sądu o ukaranie pseudokibiców za posiadanie niedozwolonych przedmiotów w postaci gazów. Za naruszenie artykułu 50a Kodeksu Wykroczeń, osoby mogą się spodziewać kary aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie mniejszej niż 3000 złotych.

Mecz zakończył się późnym popołudniem wynikiem 0:2, a zwaśnione grupy pseudokibiców rozeszły się do domów pod czujnym okiem tarnowskich policjantów.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.