Zatrzymany z narkotykami w samochodzie, który prowadził odurzony

We wtorkowy wieczór na ul. Długiej w Tarnowie policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali osobowego seata, na brzeskich numerach rejestracyjnych, za kierownicą którego siedział młody mężczyzna. Mundurowi dobrze wiedzieli czego mogą się spodziewać po 19-latku, który jechał ze swoim starszym bratem. W samochodzie znaleźli ukryte w osłonie poduszki powietrznej prawie 80 gramów silnie uzależniającego 3-CMC (3-chlorometkatynonu), występującego pod postacią białych kryształów.

W toku dalszych przeszukań, kryminalni zabezpieczyli w miejscu zamieszkania mężczyzny kolejne kryształy 3-CMC, 50 tabletek amfetaminy oraz niewielką ilość marihuany. Okazało się też, że młody mężczyzna prowadzi samochód pod wpływem środków odurzających, naruszając jednocześnie sądowy zakaz kierowania pojazdem.

Mieszkaniec powiatu brzeskiego trafił do policyjnego aresztu, a w dalszej kolejności do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Odpowie też za jazdę samochodem po narkotykach i wbrew zakazowi sądu. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju, połączonym z zatrzymaniem paszportu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

___

Tarnowska Policja

 grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.