Kręglarskie Mistrzostwa Świata

Od 22 sierpnia do 5 września w dwóch słoweńskich miastach – Kranj i Kamnik – zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata U-18 oraz U-23 w kręglach, W składzie 10-osobowej reprezentacji Polski juniorów młodszych (U-18) znalazł się Jakub Kuryło, zawodnik BOSiR-u. Brzeski kręglarz nie po raz pierwszy przywdzieje koszulkę reprezentanta kraju. Do Słowenii wyrusza z myślą o powiększeniu swojej bogatej kolekcji medalowej, której najcenniejszą ozdobą jest srebrny krążek wicemistrza świata U-14 wywalczony w 2017 roku w niemieckim Dettenheim. Przypomnieć wypada, że podczas tych pamiętnych zawodów brzeski klub reprezentował również Igor Szydłowski.

Po czterech latach BOSiR ponownie będzie miał dwóch przedstawicieli na Mistrzostwach Świata, bowiem powołanie otrzymał również Ryszard Słowik, klubowy trener Jakuba, który wszedł w skład sztabu szkoleniowego kadry narodowej.

Udział Ryszarda Słowika i Jakuba Kuryły w tak prestiżowych zawodach będzie zwieńczeniem sezonu obfitującego w wiele sukcesów indywidualnych i zespołowych osiągniętych przez brzeskich kręglarzy, wśród których na plan pierwszy wysuwają się dwa złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe – wszystkie wywalczone w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

 grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.