ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Okocimskie Radlery z medalami na Chmielakach 2021

Aż czterema medalami zostały nagrodzone produkowane w Browarze Okocim bezalkoholowe piwa typu Radler podczas Konsumenckiego Konkursu Piw „Chmielaki Krasnostawskie 2021”. W kategorii „Piwa bezalkoholowe aromatyzowane lub z dodatkami o zawartości alkoholu 0,0% obj.” opanowały całe podium. Jest to niezaprzeczalny sukces, bo odniesiony w silnej konkurencji 373 piw z 40 polskich i czeskich browarów.

Tegoroczna nowość, Mango z Marakują, została uhonorowana złotym medalem, srebrny medal przyznano Sycylijskiej Pomarańczy, a brązowy Ciemnej Wiśni. Pierwsze miejsce zajął Okocim 0,0% zgłoszony do kategorii „Piwa bezalkoholowe w stylu Pils/Lager o zawartości 0,0% obj.”. Jest to napój warzony zgodnie ze starannie opracowana recepturą, opartą na chmielu oraz nadającym piwu wyrazisty smak słodzie jęczmiennym.

– Jesteśmy dumni, że kolejny rok konsumenci docenili nasze Radlery jako jedne z najlepszych w Polsce. Z kolei wygrana Okocim 0,0% jest ważna, bo przyznana w kategorii piw bezalkoholowych, która od kilku lat zdobywa uznanie konsumentów i przekroczyła wartość jednego miliarda złotych. Docenienie naszych piw przez konsumentów ma dla nas piwowarów ogromne znaczenie. Potwierdza, że nasza praca i starania mają sens. Cieszymy się z kolejnego sukcesu i będziemy dokładać wszelkich starań, by utrzymać zaufanie i zadowolenie miłośników naszego piwa – mówi Paweł Zych, piwowar z Browaru Okocim.

Pierwsza edycja Konsumenckiego Konkursu Piw, organizowana w ramach Chmielaków Krasnostawskich, odbyła się w 1983 roku. Jest to największy krajowy konkurs, uwzględniający w swych kategoriach najnowsze światowe trendy piwne i rodzime realia rynkowe. W tym roku nagrody przyznano w 24 kategoriach. Jurorzy dokonywali oceny sensorycznej trunków na podstawie specjalnie opracowanego arkusza, obejmującego m.in. ocenę smaku i aromatu, barwy, goryczki, nasycenia oraz pienistości piwa. Dla browarów i piwowarów oceny wystawiane w tym konkursie maja niebagatelne znaczenie, bowiem dokonuje ich jury złożone w większości z konsumentów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.