Jakub Kuryło wicemistrzem świata

W czwartek, 26 sierpnia, Jakub Kuryło, zawodnik BOSiR-u Brzesko wywalczył brązowy medal kręglarskich Mistrzostw Świata U-18 rozgrywanych w słoweńskim mieście Kranj, zdobywając tym samym tytuł II wicemistrza globu. W ten sposób po raz drugi w karierze stanął na podium w zawodach tak wysokiej rangi. 

Jakubowi i jego trenerowi, Ryszardowi Słowikowi, należą się gratulacje za to wspaniałe osiągnięcie, będące owocem ich harmonijnej współpracy. Obaj mogą odczuwać jednak pewien niedosyt, bo reprezentant Polski mógł sięgnąć po złoty medal, jednak na drodze stanęli sędziowie, którzy pozbawili go tytułu mistrza świata, wydając kontrowersyjną decyzję o ukaraniu Jakuba żółto-czerwoną kartką, co skutkowało odjęciem mu pięciu punktów od końcowego wyniku. Brzeski kręglarz ostatecznie zakończył rywalizację z dorobkiem 599 strąconych punktów. Wyprzedzający go Niemiec Alex Karl i Słoweniec Primoz Kastaneto zdobyli po 603 punkty. Łatwo obliczyć, że gdyby nie nałożona na naszego zawodnika kara, to właśnie on stanąłby na najwyższym stopniu medalowego podium. Z reporterskiego obowiązku dodajmy, że Polskę w tej konkurencji reprezentował także Jakub Cwojdziński (KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne), który zajął 6. miejsce.

Jakub Kuryło miał szansę wywalczyć w Słowenii jeszcze jeden medal. W kombinacji (w której sumuje się wyniki z konkurencji indywidualnej i drużynowej) zajął czwarte miejsce, co też jest sporym sukcesem.

Wychowanek Ryszarda Słowika już raz drugi w swojej karierze stawał na podium Mistrzostw Świata. W 2017 roku w niemieckim Dettenheim zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej U-14.grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.