MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Dożynkowy piknik w Wokowicach

W niedzielę, 15 sierpnia, w Wokowicach odbył się integracyjny piknik zorganizowany z okazji parafialnych dożynek. Uroczystości rozpoczęły się w Bazylice w Szczepanowie, gdzie odprawiona została msza święta w intencji mieszkańców Wokowic, w podziękowaniu za tegoroczne zbiory, z prośbą o zachowanie od nieszczęść i klęsk żywiołowych, błogosławieństwo boże, zdrowie i łaski, opiekę Matki Bożej i świętego Stanisława.

Wśród gości honorowych znaleźli się między innymi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, sołtysi Bucza, Sterkowca i Szczepanowa oraz  państwo Górowie z Bucza odpowiedzialni za kwietne dekoracje.

Niedzielne popołudnie i wieczór upłynęły w atmosferze pikniku zorganizowanego przez KGW Wisienki Razem oraz Radę Sołecką z sołtys Eweliną Damasiewicz na czele, a wsparło ich bezinteresownie wielu mieszkańców. Goście mieli możliwość spędzenia wolnego czasu biorąc udział w licznych konkursach przy poczęstunku przygotowanym przez miejscowe gospodynie.

Emocjonujący przebieg miał konkurs dojenia sztucznej krowy zorganizowany przez zaprzyjaźnione KGW Stanisławianki. Chęć uczestnictwa w tej rywalizacji zgłosiło bardzo dużo osób, a każdy miał do dyspozycji pół minuty. Zwyciężył Stanisław Kos, który w ciągu trzydziestu sekund napełnił konkursowy pojemnik do wysokości 700 mililitrów. Taki sam wynik uzyskała startująca poza konkursem Dorota Karaś, sołtyska Sterkowca. Swoich sił spróbowali także sołtyska Szczepanowa Anna Lubowiecka (500 mililitrów), sołtys Bucza Daniel Szczupał (wynik nieznany) oraz burmistrz Tomasz Latocha, który wynikiem 1000 ml ustanowił absolutny rekord dożynek. W konkurencji dzieci najlepszy okazał się Sebastian Legutko. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także rysunkowy konkurs dla dzieci przygotowany przez brzeski oddział KRUS oraz loteria fantowa, z której dochód

przeznaczony zostanie na bieżącą działalność miejscowego KGW. Przez cały czas trwania pikniku oblegany był Stanisław Chmiel, artysta ludowy, który uczył dzieci i dorosłych trudnej sztuki rzeźbienia w drewnie. Obok budynku Domu Ludowego ustawiona była wystawa historycznych dokumentów, fotografii i przedmiotów związanych z dziejami Wokowic. Strażacy z wokowickiej jednostki OSP przygotowali pokaz sprzętu ratowniczego i wyposażenia samochodu bojowego, a dla spragnionych ochłody uruchomili kurtynę wodną. Ostatnim punktem programu była plenerowa zabawa taneczna.

Piknikowym wydarzeniom towarzyszyły zorganizowane przez Urząd Miejski mobilny punkt szczepień oraz stanowisko rachmistrzów, u których można było na miejscu poddać się obowiązkowemu Narodowemu Spisowi Powszechnemu. Obie akcje będą kontynuowane już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia, podczas festynu, który odbędzie się na boisku sportowym w Buczu.

Sponsorzy dożynek: Mieszkańcy Wokowic, KGW Wisienki Razem z Wokowic, Brzeskie Zakłady Komunalne, CUK Ubezpieczenia, firma DAMAS, Figo – Ogrodzenia, Okno Fort Szczepanów, KGW Stanisławianki ze Szczepanowa, Janusz Gaczoł, OSP Wokowice, Orkiestra do wieńca, Teresa Waydowicz z uczniami, portal Capuccino.eu.

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.