Weekend na drogach regionu tarnowskiego

W sobotę rano na tarnowskim odcinku autostrady A4 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów volkswagena i mercedesa typu bus, w którym podróżowało 9 osób. W wyniku zderzenia pojazdów mercedes przewrócił się na lewy bok, blokując całkowicie nitkę w kierunku Krakowa, a osobowy volkswagen, w którym jechało dwie osoby, uderzył w bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu blokują przy tym lewy pas drogowy. Wstępne ustalenia na miejscu wykonane przez policjantów, wskazują na brak należytej uwagi i koncentracji kierowcy volkswagena, który uderzył w tył poprzedzającego go busa. W wyniku tego kontaktu kierowca mercedesa stracił panowanie nad prowadzonym samochodem i przewrócił go na lewy bok. Na miejsce skierowano zespoły ratunkowe oraz helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okazało się bowiem, że 11-letni chłopiec jadący z rodzicami busem doznał ciężkich obrażeń wewnętrznych i konieczna jest interwencja lekarzy w dziecięcym szpitalu w Prokocimiu. Kolejne trzy osoby z urazami kręgosłupa, żeber i kończy trafiły do tarnowskiego szpitala, gdzie trafiły pod opiekę lekarzy. Pozostałe 7 osób, nie odniosło obrażeń. Wszyscy uczestnicy tego wypadku to obywatele Ukrainy. Autostrada w kierunku Krakowa została odblokowana po godzinie 11.

Teraz prowadzone jest postępowanie w tarnowskiej komendzie mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności i wskazanie winnych tego wypadku.

Dzień później również na autostradzie A4, tym razem na wysokości węzła Tarnów-Centrum doszło, jak się okazał jedynie do kolizji. Kierowca osobówki, jadąc w kierunku Rzeszowa stracił panowanie nad swoim samochodem i uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu. Uderzenie było tak duże, że jego elementy zostały rozrzucone na pasie w kierunku Krakowa. W wyniku tego, trzy jadące samochody zostały uszkodzone, a nitka w kierunku Krakowa została zablokowana na kilkadziesiąt minut. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ukarali winnego kierowcę mandatem karnym, a zniszczone samochody zostały zabezpieczone na parkingu.

W obydwu przypadkach zabrakło skupienia uwagi i należytej koncentracji podczas jazdy autostradą. Aby unikać takich sytuacji, wybierając się w długą podróż, należy się do niej dobrze przygotować. Kierowca musi być wypoczęty, a każde znużenie jakie będzie odczuwał powinno zmuszać go do zatrzymania na MOP-ach i krótkim odpoczynku.
Rozpoczęły się wakacje i każdy z nas chce dojechać do wybranego celu. Jedźmy bezpiecznie, a każda podróż zakończy w wybranym przez nas miejscu.

Życzymy szerokości.

 

___Tarnowska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.