ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Gmina Dębno Samorządowym Liderem Edukacji

W dniu 05 lipca 2021r. w Lublinie odbył się Finałowy Koncert Jubileuszowy X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw organizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Podczas uroczystości wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski odebrał Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznany dla Gminy Dębno za prowadzenie w sposób wzorcowy polityki edukacyjnej.

Ideą Programu, który jest realizowany od 2011 roku, jest promowanie najlepszych i najbardziej efektywnych w sferze oświatowej polskich samorządów, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Certyfikat otrzymują samorządy, które wyróżniają się na tle innych w działaniach na rzecz edukacji, znacząco wykraczając poza ustawowe minimum. Samorządy, które są kreatywne i pomysłowe oraz chętnie wdrażają nieszablonowe działania.

W trakcie uroczystości władze Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zaprezentowały Laureatów, omówiły wyniki oceny w Konkursie, jak również scharakteryzowały model akredytacji, jaki stosowany jest przez Komisję Certyfikacyjną. Gratulacje Laureatom, jak co roku, złożył prof. Dariusz Rott – przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej „Samorządowy Lider Edukacji”, profesor na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, do 2013 roku członek Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  Następnie Certyfikaty potwierdzające nadanie Znaku Jakości „Samorządowy Lider Edukacji” odebrali przedstawiciele wyróżnionych jednostek.

Certyfikat Samorządowy Lider Edukacji to nie jedyna nagroda, jaką odebrał włodarz gminy, podczas poniedziałkowej gali.  Wójt gminy Dębno został również nagrodzony Certyfikatem Srebrnym. Otrzymują go samorządy, które uzyskały wyróżnienie po raz kolejny, co potwierdza, iż realizowana przez nie nowoczesna i innowacyjna polityka światowa ma charakter trwały i długookresowy. Oprócz Certyfikatów „Samorządowy Lider Edukacji” organizatorzy Konkursu wręczyli także Wyróżnienie  Mecenas Wiedzy, który przekazano na ręce wójta gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Wyróżnienia te otrzymują Wójtowie, którzy wykazują się szczególnym, osobistym zaangażowaniem na rzecz rozwoju i promowania nowoczesnej edukacji, społeczeństwa uczącego się w tym gospodarki opartej na wiedzy i poziomie lokalnym oraz regionalnym. Program „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej cenionych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce. Przyznanie certyfikatu to dla samorządu powód do dumy, satysfakcji, a także wspaniała promocja naszej gminy – mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, laureat nagród.

 

___

GMINA DĘBNO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.