MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Nagłośnienie dla Mokrzysk

Profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy wartości około 8,5 tysiąca złotych przekazał burmistrz Brzeska Tomasz Latocha dla Mokrzysk podczas spotkania, które odbyło się w plebanii przy parafii w Mokrzyskach. Formalnie zestaw wzbogacił stan wyposażenia szkoły podstawowej, jednak zgodnie z podjętymi wspólnie ustaleniami służyć ma wszystkim grupom, organizacjom i stowarzyszeniom działającym na terenie sołectwa. W spotkaniu uczestniczyli sołtys Kamil Trąba, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ksiądz Stanisław Tokarski oraz dyrektor szkoły Marek Kossoń.

– Ten zakup znacząco wpłynie na jakość wszelkiego rodzaju wydarzeń organizowanych nie tylko w szkole, ale na terenie całego sołectwa. Sprzęt, którym do tej pory dysponowaliśmy, z uwagi na duży stopień zużycia ulegał częstym awariom, a jego stan pozostawiał wiele do życzenia – mówi Marek Kossoń, który wraz z proboszczem i sołtysem wystąpił do burmistrza z wnioskiem o sfinansowanie tego zakupu. Wszyscy trzej zgodnie podkreślają, że nagłośnienie będzie do dyspozycji wszystkich zorganizowanych grup z terenu Mokrzysk. Korzystanie z niego będzie możliwe po wcześniejszych uzgodnieniach z dyrekcją szkoły i radą sołecką.

Z zakupionego sprzętu będzie mogło na przykład korzystać prężnie działające Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Wsi Mokrzyska, zestaw służyć ma też podczas imprez organizowanych w świetlicy wiejskiej mieszczącej się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. – Jest to kolejna inicjatywa jednocząca naszych mieszkańców, którzy poprzez wspólne działania są w stanie realnie wpływać na poprawę jakości życia w sferze społecznej i kulturalnej – komentuje Kamil Trąba.

Swoje plany związane z wykorzystaniem nagłośnienia ma również ksiądz Stanisław Tokarski, który jeszcze w grudniu ubiegłego roku, tuż po objęciu probostwa w Mokrzyskach powołał do życia grupę teatralną, zrzeszającą dzieci i młodzież, ale też osoby starsze. – Powstanie naszej grupy teatralnej w otoczeniu kościoła jest szansą na utrwalanie wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych, obywatelskich i prozdrowotnych – mówi nowy proboszcz, który liczy na to, że profesjonalna oprawa przygotowanych spektakli przyczyni się do wzrostu zainteresowania sztuką teatralną wśród mieszkańców. Już wcześniej ksiądz zaprosił do współpracy osoby z pedagogicznym i merytorycznym doświadczeniem, co stanowi gwarancję osiągnięcia zamierzonych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.