MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Ekozorientowani w Gminie Brzesko

Tuż przed końcem roku szkolnego przeprowadzony został drugi etap edukacyjnego projektu ekologicznego „Ekozorientowani w Gminie Brzesko” realizowanego przez Urząd Miejski. Zgodnie z haromonogramem wszystkie publiczne i niepubliczne przedszkola otrzymały domki dla owadów. Do każdej z tych placówek przekazano również sadzonki ziół oraz nasiona miododajnych roślin, które trafiły do mini  szklarni, którymi przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami opiekują się już od roku.

Pracownicy Urzędu Miejskiego każdego roku inicjują szereg działań, których celem jest pogłębienie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne wśród dzieci i młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw proekologicznych i wpajanie potrzeby dbania o otaczające nas środowisko naturalne.

Projekt „Ekozorientowani w Gminie Brzesko – założenie hoteli dla owadów, nasadzanie ziół i roślin miododajnych, edukacja ekologiczna wraz z przeprowadzeniem konkursu” jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 19 730 złotych, z czego 13 811 zł to środki własne gminy, a 5 919 zł to dotacja przyznana przez WFOŚiGW.

 

 

__

Brzesko.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *