MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

AP Champions Brzesko podbija Zakopane

11 czerwca w Zakopanem odbył się trzydniowy międzynarodowy turniej piłki nożnej STEEL CUP U9. To już szósta edycja największych w Polsce zawodów, w których uczestniczą dziewięcioletni piłkarze. Wystartuje w nich 36 drużyn, a wśród nich również ekipa AP Champions Brzesko. Już sam udział w turnieju jest wielkim sukcesem – aby trafić na listę zaproszonych, należy przejść przez fazę eliminacyjną lub zajmować wysoka pozycję w rankingu najlepszych akademii piłkarskich w kraju. Założona przez Radosława Szewczyka szkółka spełniła oba te kryteria. Warto zaznaczyć, że jest to jedyny w regionie bocheńsko-brzeskim klub posiadający certyfikat PZPN. Władze gminy Brzesko doceniają osiągnięcia klubu i wysoki poziom szkolenia.

Urząd Miejski wspiera UKS AP Champions Brzesko. Burmistrz Tomasz Latocha w ostatnich dwóch latach przyznał klubowi dotację w łącznej wysokości 33 tysięcy złotych na realizację programu „Profesjonalne szkolenie dzieci 4-14 lat w Certyfikowanej Akademii, udział w rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej”.    

Zakopiański STEEL CUP U9 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Europie turniejów piłki nożnej dla dzieci. Od pierwszej edycji starują w nim szkółki prowadzone przez największe kluby piłkarskie Starego Kontynentu. Wystarczy wspomnieć, że w 2019 roku zwycięzcą tych zawodów został AC Milan. Rok temu na liście uczestników znalazł się między innymi Bayern Monachium, jednak imprezę odwołano z powodu epidemii. Z tej samej przyczyny w tym roku wiele uznanych firm odwołało swój przyjazd do Zakopanego – w tym gronie Atletico Madryt, FC Porto, AC Milan i Benfica Lizbona. Mimo to turniej utrzymał status imprezy międzynarodowej, a zagraniczny futbol reprezentują drużyny z Ukrainy, Bułgarii i Hiszpanii (występująca w Segunda Division Girona FC). Startują też znane polskie kluby – Lech Poznań, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, czy Górnik Zabrze. Piłkarze AP Champions Brzesko już w inauguracyjnym meczu zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Wisły Kraków (początek: piątek, 11 czerwca, godzina 14.00)W sumie w ciągu trzech dni rozegrają 11 spotkań.

Udział w turnieju ma swoje znaczenie w kontekście promocji gminy Brzesko. Dla adeptów piłki nożnej jest również niepowtarzalną okazją do przeżycia fantastycznej przygody sportowej. Organizatorzy zadbali o to, aby goście spędzili te trzy dni w atrakcyjny sposób – dlatego uczestników zawodów czekają nie tylko rozgrywki piłkarskie, ale też szereg wycieczek, na przykład na Gubałówkę, czy wizyta na Termach Gorący Potok.

 

UWAGA: Wszystkie mecze z udziałem Champions Brzesko oraz przebieg całego turnieju można śledzić na facebook’owym profilu klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.