MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

MIESZKANKA TARNOWA STRACIŁA 41 TYS. ZŁOTYCH

Pomimo licznych apeli o rozsądek, ostrożność i niewdawanie się w rozmowy telefoniczne z nieznanymi przedstawicielami różnych instytucji, kolejna starsza kobieta przekazała oszustowi 41 tys. złotych.

28.04.2021 r. 88-letnia kobieta zgłosiła do Komisariatu Policji Tarnów–Zachód, że została oszukana przez mężczyznę podającego się za policjanta. Poinformował on zgłaszającą, że może pomóc w schwytaniu oszustów bankowych poprzez wypłacanie i przekazanie mu pieniędzy. Starsza kobieta wypłaciła 30000 złotych oraz 11000 złotych, a następnie, pozostawiła je na dwóch różnych parkingach pod zaparkowanymi tam samochodami. Mężczyzna nie był policjantem, tylko oszustem, a kobieta straciła wszystkie swoje pieniądze.

To już 4 w tym roku przypadek, gdzie osoba podająca się za policjanta wprowadza w błąd, co do rzeczywistej sytuacji, przez co ludzie tracą oszczędności swojego życia.

W lutym br. 76-letnia kobieta wyrzuciła przez okno swojego mieszkania 17 tys. złotych i 200 dolarów amerykańskich, a następnie wybrała z banku 30 tys. złotych i zostawiła je we wskazanym przez mężczyznę miejscu. Następnie pojechała do kolejnego banku, wybrała ponownie 30 tys. złotych i wrzuciła je do kosza na śmieci w centrum miasta.

Kolejna poszkodowana to 85-latka, która wybrała z banku 30 tys. złotych i wrzuciła je pod samochód zaparkowany w Tarnowie przy ul. Mościckiego.

Ofiarą podobnego oszustwa padła 69-letnia kobieta, która straciła 20 tys. złotych, przekazując je osobiście mężczyźnie, który podawał się za policjanta.

Ubiegłego roku w grudniu miało miejsce zdarzenie, gdzie 89-letnia mieszkanka Tarnowa spakowała 18 tys. złotych, jakie miała w mieszkaniu do reklamówki i wyrzuciła przez okno. Na jej szczęście reklamówka wylądowała na balkonie sąsiada i oszust nie był w stanie jej zabrać. Wszystkie pieniądze wróciły do seniorki.

Takich przypadków moglibyśmy przytaczać jeszcze wiele. Najlepiej ich unikać i być o krok przed oszustami. Dlatego mówmy o tym i przestrzegajmy osoby starsze, które są dla nich łatwym kąskiem. Osoby starsze bez większego problemu można zmanipulować i zastraszyć. Bojąc się o własne lub bliskich życie, przekazują pieniądze obcej, nieznanej osobie tracąc w niektórych przypadkach oszczędności swojego życia.

 

____

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *