Zmarł śp. – ks. Jan Orlofm, były proboszcz w Szczurowej

8 kwietnia 2021 roku zmarł śp. ks. Jan Orlof – Długoletni proboszcz w Szczurowej i rezydent w parafii Słopnice Górne. Msza święta pogrzebowa odbędzie w kościele parafialnym w Słopnicach Górnych w poniedziałek (12 kwietnia) o godz. 12.00, po której ciało śp. Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu

Ks. Jan Orlof urodził się 27 stycznia 1944 roku w Ołpinach, jako syn Józefa i Zofii z domu Niziołek. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie w 1961 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 2 czerwca 1968 roku, w Tarnowie.
Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Szczucin (od 20 lipca 1968 roku), Krościenko nad Dunajcem (od 22 czerwca 1973 roku) i Słopnice (od 20 czerwca 1977 roku).
W dniu 12 maja 1979 roku został mianowany rektorem kościoła w Słopnicach Górnych, a w dniu 20 marca 1981 roku proboszczem nowo utworzonej parafii pod wezwaniem NMP Częstochowskiej w Słopnicach Górnych. Z dniem 19 czerwca 1991 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej. Ponadto sprawował obowiązki notariusza i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w dekanacie Uście Solne. W dniu 19 sierpnia 2007 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem NMP Wspomożycielki Wiernych w Łoniowej. Urząd proboszcza parafii Łoniowa pełnił do sierpnia 2014 roku, a następnie zamieszkał w charakterze rezydenta, najpierw w parafii Łąkta, a od 2015 roku w parafii Słopnice Górne.
W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 20 grudnia 1983 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 10 grudnia 1988 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.
Źródło: diecezja.tarnow.pl


Slider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *