ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Trudne warunki na drogach. Zwolnij

Sezon motocyklowy jeszcze się na dobre nie rozpoczął, a już w regionie tarnowskim odnotowujemy groźne wypadki z udziałem miłośników jednośladów.

Bardzo groźnie wyglądający wypadek miał miejsce wczoraj na drodze wojewódzkiej z Gromnika do Tarnowa. Około godziny 14.20 na lekkim łuku drogi młody motocyklista „złapał” pobocze drogi, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Został wyrzucony z motocykla kilkadziesiąt metrów dalej. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci. Droga wojewódzka była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Zorganizowane zostały objazdy dla samochodów drogą lokalną. 23-latek trafił do tarnowskiego szpitala ze złamaniem jedynie kości łopatki. Policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

W ostatnim tygodniu miał miejsce tylko jeden wypadek drogowego, kolizji było aż 51. Tarnowscy policjanci zatrzymali 19 nietrzeźwych kierowców. Ponadto 54 kierowców w regionie straciło swoje prawa jazdy, z czego 53 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h. Jeden z nich za jazdę w stanie nietrzeźwości.

_____

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.