MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Nocna kradzież – Przyłapani na gorącym uczynku

Dwóch mieszkańców powiatu kieleckiego, z zamiarem zakupu kompresora pojawiło się w środowy wieczór na teren gminy Żabno. Przejeżdżając przez Biskupice Radłowskie zobaczyli położoną tuż przy drodze plantację krzewów. Postanowili skorzystać z okazji i zaopatrzyć się w drzewka, tyle tylko, że za nie nie płacąc. Szczególnie do gustu przypadły im młode tuje, więc jeden stanął na czatach, a drugi wyposażony w łopatę zniknął w polu.
Mieli jednak pecha, bo zostali nakryci przez właściciela plantacji, który w tym samym czasie pojawił się na swoim terenie. Zastał on złodzieja wykopującego krzaki, które rabuś pakował do worków. Okazało się, że złodzieje zdążyli ogołocić mu część uprawy, wynosząc ze szkółki 91 tui.
Mężczyzna poprosił o pomoc policjantów z Żabna, a ci zatrzymali 25 i
33-latka. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkańcy województwa świętokrzyskiego usłyszeli zarzut kradzieży mienia wartego ponad 2200 złotych.
Obecnie śledczy z komisariatu w Żabnie pracują nad odzyskaniem sporej części skradzionych drzewek, które niestety udało się złodziejom wywieźć wcześniej z terenu szkółki.
_____
KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.