MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

ARSENAŁ BRONI POD TARNOWEM

Pokaźnych rozmiarów arsenał broni zabezpieczyli w podtarnowskiej wsi kryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód. Przygotowania jakie poczynili, umożliwiły im wejście na posesję 50-latka, u którego w domu znaleźli pistolet hukowy, z blisko 60 sztukami amunicji kaliber 9 mm, a także pięć innych jednostek broni – dwa rewolwery i trzy „wiatrówki”.

Właściciel „mini arsenału” nie potrafił udokumentować legalność posiadanych przedmiotów. Trafił do komisariatu przy ul. Księdza Indyka w Mościcach, a prosto stamtąd do tarnowskiej prokuratury. Tutaj usłyszał zarzut posiadania pistoletu oraz amunicji bez wymaganego przez prawo zezwolenia. W związku z tym prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Pozostała zabezpieczona broń trafi pod lupę biegłego z zakresu balistyki, który wypowie się na temat jej legalności i ewentualnych modyfikacji, którą podejrzewają śledczy. Niewykluczone więc, że zarzutów na koncie 50-latka jeszcze przybędzie.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji ustawodawca przewidział karę do 8 lat pozbawienia wolności.

___

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *