MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

FAŁSZYWY ALARM W JEDNYM ZE SKLEPÓW NA TERENIE TARNOWA

Fałszywy alarm przyczyną interwencji służb ratunkowych. Sprawdzenia pirotechniczne przeprowadzone przez policjantów nie potwierdziło żadnego niebezpieczeństwa.

Wczoraj w godzinach popołudniowych nieznany sprawca zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o możliwym wybuchu w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Tarnowie. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe w tym policjanci, strażacy oraz inne służby konieczne do takiego zabezpieczenia. Kilkadziesiąt osób opuściło placówkę handlową. Policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej oraz przewodnik z psem specjalistycznym do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych sprawdzili pomieszczenia sklepu.

Sprawdzenie pod kątem pirotechnicznym potwierdziło, że był to jedynie fałszywy alarm. Policjanci zakończyli swoje działania po godzinie 19.

Wywołanie poczucia zagrożenia o życie i zdrowie wielu osób lub zniszczenia mienia w wielkich rozmiarach zawarte jest w artykule 224a kk.. Obecnie trwają czynności prowadzone przez Komendę Miejska Policji w Tarnowie ukierunkowane na ustalenie osoby odpowiedzialnej za zaistniałą sytuację. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat.

__

KMP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.