MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Dwa medale Wojciecha Wojdaka

W Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrane zostały pływackie zawody cyklu Arena Grand Prix, w  których dwukrotnie stawał na podium Wojciech Wojdak. Przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio reprezentant BOSiR Brzesko zwyciężył na dystansie 1500 metrów, natomiast na 400 metrów zajął drugie miejsce. W obu startach osiągnął wyniki znacznie jeszcze odbiegające od wyznaczonego minimum kwalifikacyjnego do IO, jednak zarówno on jak i jego trener Marcin Kacer potraktowali udział w tych zawodach jako przetarcie przed decydującymi próbami wywalczenia miejsca w kadrze olimpijskiej. Przypomnijmy, że treningi brzeskiego multimedalisty ukierunkowane są na osiągnięcie najwyższej formy na dystansie 800 metrów. W najbliższym czasie czekają go trzy szanse na uzyskanie olimpijskiej kwalifikacji – 27-28 marca w Lublinie oraz 10-11 kwietnia w Warszawie odbędą się kolejne zawody cyklu Arena Grand Prix, zaś od 28 kwietnia do 2 maja w Lublinie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski.