MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Wysoka forma brzeskich kręglarzy

W minionym tygodniu (20-24 stycznia) w Sierakowie (woj. wielkopolskie, pow. międzychodzki)) rozegrany został IV Turniej o Puchar Starosty w kręglach klasycznych młodszych grup wiekowych. W zawodach uczestniczyła 5-osobowa reprezentacja BOSiR Brzesko, czyli niemal kompletna drużyna występująca na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów (CLJ). Kolejny sukces w swojej karierze odniósł Jakub Kuryło, który pewnie sięgnął po zwycięstwo w kategorii juniorów młodszych. Gabriel Zastawnik zajął czwarte miejsce, piąty był Rafał Hajdo, a pierwszą dziesiątkę zamknął Maciej Hamielec. W rywalizacji juniorek uczestniczyła Izabela Cebula, sklasyfikowana na 8. miejscu.

Aż trzech brzeskich kręglarzy ustanowiło rekordy życiowe. Gabriel Zastawnik i Rafał Hajdo swoje życiówki poprawiali w Sierakowie dwukrotnie. Gabryś w eliminacjach strącił 576 kołków, Rafał – 562. W finale obaj zanotowali po 586 punktów i aktualnie to są ich najlepsze wyniki osiągnięte w oficjalnych zawodach. Najwyższy życiowy rezultat zanotował też Maciej Hamielec (555 pkt), któremu zabrakło zaledwie 6 „oczek”, by awansować do finałowej rozgrywki.

Poza konkurencją w 30-osobowej stawce zawodników był Jakub Kuryło, obecnie najbardziej utytułowany brzeski kręglarz. W Sierakowie zafundował rywalom i kibicom pokaz jednego aktora, wręcz deklasując konkurentów. Jako jedyny przekroczył mistrzowską barierę 600 strąconych kręgli i uczynił to dwukrotnie (605 w eliminacjach, 625 w finale).

Trener drużyny Ryszard Słowik zaprasza wszystkich chętnych do zasilenia grona brzeskich kręglarzy: – Jako jedno z niewielu miast w kraju, a jedyne w Małopolsce, mamy przywilej korzystania z klasycznej kręgielni. Pomagajmy naszym dzieciom i młodzieży, o ile tylko chcą, w uprawianiu tego pięknego, choć wciąż niedocenianego sportu. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w treningach sekcji kręglarskiej.  

__

Gmina Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *