MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Namaluj arcyDzieło

Aż 34 prace wpłynęły  na ogłoszony przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku konkurs plastyczny „Namaluj arcyDzieło”, a skierowany do dzieci i młodzieży spędzających zimowe ferie. Aż, bo tematyka konkursu łatwa nie była. Zadanie było pozornie proste, bo polegało na wykonaniu kopii wybranego obrazu polskiego lub zagranicznego autora, wykazując się jednak przy tym oryginalnością pomysłu połączoną z dbałością o wrażenie artystyczne i estetykę pracy. Organizatorzy konkursu mieli na celu upowszechnienie oraz edukację znajomości arcydzieł malarstwa polskiego i światowego.

– Zaskakująca jest nie tyle mnogość nadesłanych na konkurs prac, ale przed wszystkim ich wysoki poziom, świadczący o ponadprzeciętnych umiejętnościach autorów, zaangażowaniu i znajomości malarstwa – komentuje Piotr Duda, przewodniczący jury.  

Uczestnicy konkursu posłużyli się różnorodnymi technikami plastycznymi. Najczęściej sięgali po malarstwo Vincenta van Gogha i jego „Słoneczniki”, „Dziewczynę z perłą” Jana Vermeera i „Krzyk” Edwarda Muncha. Jednak jurorzy najwyżej ocenili kopię „Wielkiej fali w Kanagawie” Hokusaia Katsushiki, którą wykonała Marianna Gałczyńska. II nagrodę otrzymała Milena Kuta, która skopiowała „Taras kawiarni w nocy” van Gogha, na III nagrodę zasłużyła w oczach jurorów kopia „Niebieskiego konia I” Franza Marca, której autorką jest Julia Filipowska. Jury przyznało też sześć równorzędnych wyróżnień, a otrzymały je Emilia Gubała, Magdalena Legutko, Faustyna Patyk, Rebeka Sowa, Anna Zięba, Zuzanna Żurek.

__

UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.