MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Nowa, mobilna scena plenerowa Dębińskiego Centrum Kultury

Trudny rok 2020 Dębińskie Centrum Kultury zakończyło z niezwykle ważną inwestycją. Na jej realizację uzyskano dotację z programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Infrastruktura domów kultury 2020”. Efektem realizacji projektu „Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębińskiego Centrum Kultury” jest właśnie ten nowy nabytek.

To nowoczesna, przystosowana do różnych warunków, podłoża i nachylenia terenu scena, która będzie nieodzownym elementem wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych na terenie Gminy Dębno.

Nowa scena posiada elektryczno-hydrauliczny sposób podnoszenia dachu i poziomowania podłogi, sterowany pilotem. Jej rozmiary po rozłożeniu to: 8m x 6m x 5m, posiada dach profilowany (łukowy). Rama przyczepy zbudowana jest z profili stalowych, podparta na dwóch osiach, ustawiana, poziomowana, dodatkowo zabezpieczona galwanizacją. Scena zawiera częściowo ruchome, rozkładane podesty sceniczne z możliwością regulacji wysokości, wykonanych z profili aluminiowych pokrytych atestowaną  płytą antypoślizgową i wodoodporną.

„To był jeden z priorytetowych celów pracy w DCK – pozyskanie środków zewnętrznych na własną, mobilną scenę. Nie udało się z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Podjęliśmy zatem kolejne starania. Ten cel został w końcu osiągnięty. Nasz wysoko oceniony wniosek w programie Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego i Sportu został pozytywnie zakwalifikowany do dofinansowania. To duży krok naprzód. Po powrocie do pełnej normalności w funkcjonowaniu kultury, ta inwestycja znacznie zwiększy zakres wydarzeń plenerowych. Już planujemy nowe przedsięwzięcia (festiwale, przeglądy, cykle koncertów itp.) o skali nawet międzynarodowej, które oprócz dobrze znanych i cyklicznych imprez, ubogacą życie społeczne, kulturalne i sportowe mieszkańców Gminy Dębno. Dziękuję wszystkim pracownikom DCK, urzędu Gminy Dębno, Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaangażowanych w ten projekt. Dziękuję bardzo Wójtowi Gminy Dębno Wiesławowi Kozłowskiemu za wsparcie na każdym etapie tego projektu oraz zapewnienie wkładu własnego w tym trudnym roku. Teraz z nadzieją patrzymy w przyszłość i już nie możemy doczekać się wydarzeń plenerowych z wykorzystaniem nowej sceny”  – podkreśla inicjator projektu – dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury – Łukasz Przybyło.

Wartość inwestycji to 157 403,10 zł, z czego kwota dofinansowania z to 121 011,50 zł, wkład własny to 36 391, 60 zł

Zadanie „Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębińskiego Centrum Kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz z wkładu własnego Dębińskiego Centrum Kultury, pochodzącym ze środków Gminy Dębno.

__

Urząd Gminy Dębno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *