MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Zmarł kpt. w st. spocz. Władysław Skalski ps. „Ryś”

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 28 grudnia 2020 roku w wieku 90 lat zmarł kapitan w stanie spoczynku Władysław Skalski, pseudonim „Ryś”, żołnierz Armii Krajowej, były prezes Koła Terenowego Brzesko Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Ś.p. Władysław Skalski w latach II wojny światowej  był żołnierzem Polskiego Państwa Podziemnego, czynnie uczestnicząc w akcjach zbrojnych placówki „Szczepan” podlegającej brzeskiemu obwodowi Armii Krajowej. Po wojnie, jak wielu innych żołnierzy podziemia szykanowany przez Urząd Bezpieczeństwa Publicznego. Aktywnie, od początku powstania organizacji  działał w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej.  Wielokrotnie, jako naoczny świadek  i uczestnik wojennych zmagań brał udział w spotkaniach z młodzieżą szkolną, przybliżając jej losy żołnierzy Armii Krajowej. Pan kapitan  Władysław Skalski był odznaczony m.in. Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Partyzanckim, Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ziemi Krakowskiej” oraz Medalem za Zasługi dla ŚZŻ AK.

Uroczystości pogrzebowe w dniu 30 grudnia 2020 roku, poprzedzi Różaniec o godzinie 12.30  w kościele pw. NMP MK i św. Jakuba Ap w Brzesku.

 

 Cześć Jego Pamięci

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha

Przewodnicząca RM Maria Kądziołka wraz z Radnymi

Członkowie brzeskiego koła ŚZŻ AK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *