MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

POTRĄCENIE NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

Wydawałoby się najbezpieczniejsze miejsce na ulicy dla niechronionego uczestnika ruchu drogowego – przejście dla pieszych, tym razem okazało się bardzo niebezpieczne.

Po skończonej nocnej pracy 62-letni mężczyzna wracał do domu. Przechodził przez przejście dla pieszych w Tuchowie, by dotrzeć do przystanku autobusowego, było przed godziną siódmą. Gdy był w połowie drogi, nagle z jego prawej strony nadjechał biały Lexus i nie zwalniając, uderzył w mężczyznę. Ten został odrzucony na przeciwległy pas ruchu. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, straż pożarna oraz policjanci z Tuchowa, a także ruchu drogowego z Tarnowa. Ze względu na fakt całkowitego zablokowania drogi wojewódzkiej 977 policjanci zorganizowali objazd drogami lokalnymi jedynie dla samochodów osobowych. Niestety kierowcy ciężarówek utknęli w korku do godziny 9.00, czyli do czasu zakończenia czynności związanych z wypadkiem drogowym.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze diagnozują jego obrażenia. Wstępnie ich ustalenia wskazują na to, że poszkodowany ma złamany kręgosłup, miednicę oraz uraz głowy. Lekarze określili te obrażenia jako niezagrażające jego życiu. Kierowcą był trzeźwy 68-latek z powiatu tarnowskiego, który jak twierdzi, nie zauważył pieszego.

Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy na miejscu wypadku i zostanie wszczęte postępowanie w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Postępowanie to przeprowadzi komenda Policji w Tarnowie.

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *