MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Mikołaj dla bohatera

Druhowie ze Szczepu Czarnego im. Bohaterów Państwa Podziemnego działającego w strukturach Hufca ZHP Brzesko byli organizatorami przeprowadzanej po raz drugi akcji „Mikołaj dla bohatera”, w którą było zaangażowanych około 200 zuchów, harcerzy i instruktorów. Wszyscy oni przygotowali i przekazali mikołajkowe paczki kombatantom oraz podopiecznym brzeskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

W akcji, której finał nastąpił podczas Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, uczestniczyli harcerze będący na co dzień uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku, a także ze szkół w Mokrzyskach, Sterkowcu i Szczepanowie. Dołączyli do nich rówieśnicy z Czchowa i Radłowa, dzięki czemu w tym roku upominki dotarły również do kombatantów zrzeszonych w tarnowskim kole ŚZŻAK. Całość koordynował druh Bartłomiej Turlej, a od strony logistycznej wspierał akcję Krzysztof Bigaj, prezes brzeskiego koła ŚZŻAK.

Harcerze odwiedzili między innymi kapitana w stanie spoczynku Władysława Tucznio, któremu burmistrz Tomasz Latocha wręczył medal „Kolumbowie Rocznik 20” przyznany przez Zarząd Główny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Uczestniczący w akcji burmistrz z uznaniem ocenia postawę harcerzy z brzeskiego Hufca: –  Dziękuję Wam, że dajecie żywe, piękne i godne naśladowania świadectwo patriotyzmu, ludzkiej życzliwości i altruizmu. Jestem dumny, że w naszej gminie, szczególnie w tych trudnych czasach działa tak wielu wspaniałych harcerzy i wolontariuszy, którzy nie zapominają o osobach, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce.

 

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *