MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Poręba Spytkowska – nowy garaż dla OSP

W piątek, 18 grudnia, odbył się odbiór do użytku nowego garażu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej, którego budowa zakończyła się w pierwszej połowie tego miesiąca.

Budowa garażu kosztowała około 288 tysięcy złotych – 258 tysięcy zainwestował brzeski samorząd, a pozostałą kwotę w wysokości 30 tysięcy złotych przekazał zarząd Województwa Małopolskiego. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach projektu „Prace budowlano-remontowe w remizach strażackich w 2020 roku”.

Z uwagi na pandemię uroczystość miała wyjątkowo skromny charakter. Miłym jej akcentem była obecność pułkownika Rafała Kluza, dowódcy zaprzyjaźnionego z gminą Brzesko 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy. Pułkownik planował swoją wizytę w Porębie Spytkowskiej we wrześniu tego roku, kiedy to miały się odbyć w tej miejscowości Małopolskie Dni Ratownictwa – ostatecznie z wiadomych przyczyn odwołane. Na piątkową uroczystość przybył, aby zaakcentować, że dowodzony przez niego batalion nadal jest żywo zainteresowany współpracą z władzami gminy Brzesko. Gość z Żurawicy wziął udział w oficjalnym odbiorze obiektu, którego dokonali burmistrz Tomasz Latocha, sołtys Poręby Spytkowskiej Adrian Zaleśny oraz komendant miejscowej OSP Krzysztof Rachwał.

Nowy garaż zastąpił starą narażoną na zawalenie budowlę, będącą pozostałością po nieistniejącym już kółku rolniczym. Przy jego budowie zastosowana została technologia wykorzystująca stalowe konstrukcje i warstwowe płyty.

Mieszczą się w nim dwa pełnowymiarowe stanowiska dla pojazdów ratowniczo-gaśniczych, zarówno średnich jak i ciężkich.

Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Spytkowskiej to jedna z najlepiej przygotowanych pod kątem operacyjnym jednostek na terenie gminy. Nowy obiekt znacząco poprawi system zabezpieczenia sprzętu i komfort pracy strażaków.

___

UG Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.