MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO DŁUGIEGO WEEKENDU

W długi świąteczny weekend na drogach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim, policjanci odnotowali w sumie 9 kolizji oraz 2 wypadki, w których jedna osoba poniosła śmierć i jedna została ranna. Policjanci zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

W tym roku do bardzo groźnych zdarzeń drogowych doszło w dzień poprzedzający czterodniowy okres świąteczny. W środę 23.12 doszło do dwóch poważnych mini karamboli. Jeden miał miejsce w centrum miasta, na alei Jana Pawła II, a drugi na autostradzie w rejonie Mokrzysk.

W Tarnowie po godzinie 10 kierująca toyotą nie zastosowała się sygnalizacji i wjechała na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Odległą na czerwonym świetle, tym samym doprowadzając do zderzenia dwoma samochodami osobowymi wyjeżdżający z dróg osiedlowych, audi oraz fiatem. W wyniku wypadku kobieta została zabrana do szpitala, pozostali uczestnicy nie odnieśli większych obrażeń. Ruch w tym miejscu był utrudniony, a policjanci zorganizowali objazdy drogami osiedlowymi.

Równie groźną, jak się okazało jedynie kolizją, było zderzenie czterech samochodów na tarnowskim odcinku autostrady w Mokrzyskach. Nieodpowiedzialny kierowca audi wyprzedzał z prawej strony peugeota i uderzył w tył samochodu ciężarowego. Wszystkie pojazdy jechał w kierunku Krakowa. W wyniku uderzenia kierowca ciężarówki stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał w lewo. W tym czasie kierowca peugeota uderzył w lewy bok ciężarówki i oba pojazdy przebiły bariery oddzielające pasy ruchu, blokując lewą nitkę w kierunku Rzeszowa. Odłamki elementów zniszczonych pojazdów dodatkowo uszkodziły jadącego w kierunku Rzeszowa fiata. Na szczęście skończyło się jedynie na niegroźnych potłuczeniach, natomiast kierowca audi stracił uprawnienia do kierowania, dodatkowo musi liczyć się z konsekwencjami prowadzonego postępowania za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

W Wigilię Bożego Narodzenia w Jodłówce Tuchowskiej 25-letni mieszkaniec powiatu nie zapanował na śliskiej jezdni nad swoim samochodem bmw i wypadł z drogi. Dachując, spadł ze skarpy i zatrzymał się 50 metrów poza drogą. Został zabrany do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili uraz kręgosłupa. Jego życiu nic nie zagraża.

Śmiertelny wypadek miał miejsce w Skrzyszowie. W niedzielę przed godziną 11 dyżurny otrzymuje zgłoszenie o zniszczonym samochodzie w potoku Wątok. Na miejsce zostali skierowani strażacy oraz ratownicy medyczni i policjanci. Niestety we wraku pojazdu został odnaleziony nieżyjący mężczyzna. Wstępne czynności wykonane na miejscu zdarzenia wskazują na nieszczęśliwy wypadek, do którego doszło dzień wcześniej około godziny 21.00. Okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku wyjaśnią w prowadzonym postępowaniu policjanci i prokurator rejonowy.

W czterodniowym okresie świątecznym doszło w sumie do dwóch wypadków drogowych, z czego jeden ze skutkiem śmiertelnym oraz 9 kolizji drogowych. W tym roku tarnowscy policjanci zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *