MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

UROCZYSTE PRZEKAZANIE AUTOBUSU DO PRZEWOZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Gmina Wojnicz przekazała autobus dla Centrum Ekonomiczno – Administracyjnego w Wojniczu. Nowy, bezpieczny i wygodny pojazd będzie służył osobom z niepełnosprawnościami z terenu gminy Wojnicz.

26 listopada Gmina Wojnicz oficjalnie przekazała nowy autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych dla Centrum Ekonomiczno – Administracyjnego w Wojniczu, gdzie będzie wykorzystywany do bezpłatnego przewozu  uczniów z niepełnosprawnościami z terenu gminy Wojnicz, do znajdujących się na terenie miasta Tarnowa oraz w powiecie tarnowskim  placówek rehabilitacyjnych.  Uroczystego poświecenia autobusu dokonał ks. proboszcz dr Jan Gębarowski.

W uroczystości wzięli udział: Wiesław Krajewski Poseł na Sejm, Marta Malec – Lech Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Tadeusz Bąk Burmistrz Wojnicza, Leszek Ząbkowski Zastępca Burmistrza, Joanna Zając Skarbnik Gminy Wojnicz, Agnieszka Dąbroś Sekretarz Gminy Wojnicz,  Sabina Wesołowska Dyrektor Centrum Ekonomiczno – Administracyjnego w Wojniczu, Jarosław Bujak Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu.

Nowy, komfortowy i przede wszystkim bezpieczny autobus przystosowany do przewozu 22 osób niepełnosprawnych zakupiony został przez gminę za kwotę 360 tys. zł.  Pojazd posiada również miejsce do zakotwiczenia wózków inwalidzkich.

Przypomnijmy, że inwestycja była możliwa dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu powiatu tarnowskiego w wysokości 215 336,00 zł pozyskanemu z funduszu PFRON z programu „Wyrównywanie różnic między regionami III”, na wykonanie zadania „Likwidacja barier transportowych  w gminie Wojnicz”.

– Serdeczne podziękowania należą się Powiatowi Tarnowskiemu, bez którego wsparcia ta inwestycja nie byłaby możliwa . – mówi burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk – Do tej pory zmuszeni byliśmy korzystać z usług firm przewozowych, które wyłaniane były w drodze przetargów, a ich oferty nie były dla nas do końca korzystne finansowo. Zakup nowego pojazdu w tej chwili rozwiązuje ten problem. – dodaje.

– Na tą chwilę z dowozu do szkół rehabilitacyjnch na terenie miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego skorzysta 15 osób z terenu gminy Wojnicz. Własny pojazd pozwoli nam dostosować godziny dowozów do indywidualnych potrzeb tych osób, co do tej pory nie było możliwe – informuje dyrektor Centrum Ekonomiczno – Administracyjnego w Wojniczu Sabina Wesołowska.

– To kolejny krok, żeby ułatwić codzienne życie, codzienne aktywne funkcjonowanie mieszkańcom gminy, w sposób szczególny – uczniom z niepełnosprawnościami, którzy dzięki temu będą mogli korzystać z bezpłatnych przewozów do placówek rehabilitacyjnych oraz jednostek edukacyjnych znajdujących się w Tarnowie i na terenie powiatu tarnowskiego.  – mówi Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech

– Nie może zapominać o ludziach w trudnej sytuacji życiowej. Dzisiejsze uroczyste przekazanie autobus jest dowodem na to, że samorząd na co dzień realizuje swoje zadania w tym zakresie. Oczywiście  przy współpracy różnych  instytucji,  w tym przypadku PFRONU, który udzielił  dużego wsparcia na zakup samochodu tak potrzebnego osobom niepełnosprawnym z terenu gminy Wojnicz. – mówił poseł Wiesław Krajewski.

Fot/info UM Wojnicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *