MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Zakliczyn ma centrum kinowo-konferencyjne

Centrum kinowo-konferencyjne w Zakliczynie jest gotowe. Dokonano odbioru końcowego zadania, którego celem jest uatrakcyjnienie miejscowej oferty kulturalnej, a zostało dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą 225 tys. zł.

W zakliczyńskim Ratuszu wykonano remont pomieszczeń, w których wcześniej miała swoją siedzibę Gminna Biblioteka Publiczna im. Ojca Jana Góry i była sala zwana „burmistrzówką”. Powstało nowoczesne centrum kinowo-konferencyjne. W jego skład wchodzą właśnie dwie sale konferencyjno-szkoleniowe i sala kinowa, a całość dopełniają recepcja, szatnia i toalety.

– Nowe centrum kinowo-konferencyjne służyć będzie szerokiej grupie odbiorców – informuje burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Seanse w ramach działalności kinowej będą różnorakie. Będzie możliwość kreowania takiego repertuaru, na który istnieje zapotrzebowanie lokalnego środowiska – bajek, lektur dla dzieci i młodzieży szkolnej czy filmów fabularnych dla dorosłych. W salach konferencyjnych będą organizowane spotkania kulturalne, naukowe, sympozja. Będą do dyspozycji mieszkańców, w tym kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, zorganizowanych grup seniorów czy na inne wydarzenia o charakterze kulturalnym, historycznym i patriotycznym.

Na to przedsięwzięcie samorząd zakliczyńskiej gminy pozyskał środki finansowe z programu „Infrastruktura domów kultury”, którego celem było zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało 225 tys. zł. Koszt wszystkich prac wyniósł prawie 350 tys. zł.

__

UG

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.