MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Gmina Zakliczyn z największym dofinansowaniem na remont drogi w Słonej

Samorząd Zakliczyna otrzymał promesę wysokości 720 tys. zł na remont drogi gminnej w miejscowości Słona o łącznej długości 1,4 kilometra. Z przyznanych środków finansowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych gruntownie wyremontowany zostanie odcinek drogi gminnej w Słonej na Suchą Górę do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1393K Ciężkowice – Jastrzębia – Zdonia.

W rezultacie wniosku wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, złożonego do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, małopolskim samorządom zostały przyznane pieniądze w wysokości przeszło 10 mln zł na realizację w 2020 roku zadań związanych z remontem lub odbudową obiektów komunalnej infrastruktury technicznej uszkodzonej w tym roku.

Zadanie, które otrzymało najwyższe dofinansowanie to remont drogi w Słonej. Gmina Zakliczyn dostała na ten cel 720 tys. zł (80 procent kosztów inwestycji). Przetarg na to zadnie został już ogłoszony.

– Polski rząd regularnie wspiera samorządy, które borykają się ze skutkami klęsk żywiołowych. Ostatnio przyznane środki z rezerwy celowej trafią do małopolskich samorządów, które ucierpiały podczas tegorocznych nawałnic. Remonty i odbudowy dróg gminnych i powiatowych są szczególnie istotne dla mieszkańców. Dlatego mimo szeregu zdań realizowanych w związku z pandemią dokładamy wszelkich starań, aby udzielić samorządom wsparcia w tym zakresie – powiedział wojewoda Łukasz Kmita.

___

UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *