Miny przeciwpancerne w Tarnowie

Podczas pracy ziemnych pracownicy natrafili na niebezpieczne znalezisko. Okazało się, że to miny przeciwpancerne. W sumie saperzy wywieźli z terenu budowy 10 takich niewybuchów.

We wtorek podczas prac przy rozbudowie fabryki przy ul. Mroźniej w Tarnowie pracownicy natrafili na metalowe okrągłe przedmioty wyglądem przypominające niewybuchy. Na miejscu tarnowscy policjanci grupy minersko-pirotechnicznej potwierdzili niebezpieczne znalezisko jako przedmioty pochodzenia wojskowego z czasów zawieruchy wojennej. Policjanci zlokalizowali 5 min przeciwpancernych. Powiadomiono patrol saperski, który  jeszcze tego samego dnia pojawił się na miejscu odnalezienia tych niebezpiecznych przedmiotów. Podczas sprawdzenie żołnierze dodatkowo odnaleźli jeszcze pięć min tego samego rodzaju. Z uwagi na odnalezienie przedmiotów z dala od zabudowań nie było konieczności podejmowania ewakuacji.

Saperzy z Rzeszowa wykopali niewybuchy i wywieźli na poligon, gdzie zostały one zniszczone. Tarnowscy policjanci ponawiają apel do mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, by skierować tam patrol Policji.

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.