Poszukiwany wczoraj mężczyzna odnalazł się dziś cały i zdrowy

Szczęśliwy finał wczorajszych poszukiwań zaginionego grzybiarza w miejscowości Piaski Drużków. Jak już wczoraj informowaliśmy, braliśmy udział w poszukiwaniach mężczyzny na terenie powiatu brzeskiego sprawdzając wyznaczony teren dronami. Do późnych godzin wieczornych policjanci i strażacy nie dawali za wygraną i wspólnie przeszukiwali las w pobliżu którego zaparkowany był samochód zaginionego. Dziś rano dostaliśmy informację o odnalezieniu mężczyzny. Jest on cały i zdrowy. Poniżej informację których udzieliła Rzecznik Policji w Brzesku asp.szt. Ewelina Buda:

“Policjanci z Czchowa odnaleźli zaginionego 78-letniego mężczyznę, którego od wczoraj szukały służby ratunkowe

Wczoraj, w powiecie brzeskim, do późnych godzin nocnych, policjanci, strażacy i okoliczni mieszkańcy szukali 78-latka.  Mężczyzna, mieszkaniec Krakowa  w godzinach południowych wyszedł na grzyby do lasu w miejscowości Piaski Drużków, gdzie spędzał wakacje i nie wrócił. W poszukiwaniach wykorzystano dwa policyjne psy tropiące, quada, drony, poderwany też został policyjny helikopter z KWP w Krakowie. Dopiero dzisiaj rano policjanci z Czchowa zaangażowani w działania odnaleźli zaginionego. Mężczyzna jest cały i zdrowy.

Wczoraj, 21 lipca br. dyżurny brzeskiej jednostki został powiadomiony o zaginięciu 78-letniego mieszkańca Krakowa. Mężczyzna przyjechał ze znajomymi do domku letniskowego w miejscowości Piaski Drużków. W godzinach południowych miał wybrać się na grzyby do pobliskiego lasu. Znał okolice, bo już wielokrotnie wcześniej przyjeżdżał w te rejony na grzyby. Zaniepokojeni długą nieobecnością znajomi popołudniu zgłosili jego zaginięcie Policji. Z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że 78-latek może znajdować się w sytuacji zagrażającej jego życiu i zdrowiu.  Komendant Powiatowy Policji w Brzesku natychmiast podjął decyzję o wezwaniu do jednostki policjantów w trybie alarmowym. W poszukiwaniach zaangażowani byli policjanci z Brzeska, Czchowa i Szczurowej, Nowego Sącza i Tarnowa, strażacy z PSP w Brzesku i okolicznych OSP oraz mieszkańcy. Działania służb ratunkowych wspierały psy tropiące z tarnowskiej i brzeskiej jednostki Policji, wykorzystano quada ze straży pożarnej, z powietrza działania wspierał policyjny helikopter z KWP w Krakowie.  W pobliżu kompleksu leśnego w miejscowości Piaski Drużków odnaleziono zaparkowany samochód zaginionego, w środku znajdował się telefon komórkowy, którym w tym dniu dysponował. Służby do późnych godzin nocnych przeczesywały okoliczne lasy, patrole piesze i zmotoryzowane sprawdzały wszystkie ciągi komunikacyjne, policjanci rozpytywali okolicznych mieszkańców szukając zaginionego. Działania do późnych godzin nocnych i przeszukanie około 30 ha terenu nie przyniosło rezultatu i z uwagi na porę oraz trudne warunki zostały przerwane. Łącznie w akcji wzięło udział ponad 200 funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej.

Dzisiaj wczesnym rankiem policjanci wznowili poszukiwania. W pobliżu miejsca, gdzie był pozostawiony samochód funkcjonariusze z Czchowa odnaleźli całego i zdrowego zaginionego. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że oddalił się od samochodu około 6 kilometrów i z uwagi na to, że zrobiło się już ciemno a stracił  orientację w terenie postanowił noc spędzić w lesie. Nie mógł z nikim się skontaktować, bo telefon zostawił w samochodzie. Kiedy tylko zrobiło się jasno mężczyzna ruszył w drogę w miejsce, z którego wyszedł. Widział krążący nad lasem helikopter, podejrzewał, że służby go szukają, ale nie był nic w stanie zrobić. Na szczęście poszukiwania zakończyły się sukcesem. Mężczyzna został zabrany przez załogę karetki pogotowia na badania z uwagi na wcześniejsze problemy zdrowotne.”

Poniżej kilka zdjęć które udało się nam wczoraj zrobić podczas akcji.Slider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *