MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Dzień Bezpiecznego Kierowcy na drogach w Tarnowie

26 lipca w Dniu Św. Krzysztofa – patrona kierowców, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W 2020 roku jest to już 15-ta edycja obchodów. Z tej okazji Policja apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Tarnowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z ks. Damianem Migaczem – duszpasterzem kierowców diecezji tarnowskiej, w piątek przeprowadzili kontrolę prędkości w Tarnowie przy ul. Tuchowskiej, w przeddzień świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Tym razem na kierowców czekały pouczenia ze strony policjantów oraz obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa.

Policjanci jednak apelują, aby korzystać z drogi w sposób rozsądny i bezpieczny, a przede wszystkim:

  • zawsze przestrzegajmy dozwolonych limitów prędkości,
  • bezwzględnie pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu urządzeń zabezpieczających do przewozu dzieci,
  • ruszajmy w podróż wyspani i wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi,
  • zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów,
  • wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację.

Z okazji Dania Bezpiecznego Kierowcy apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie! Pamiętajmy jednak o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko od święta.

To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *