Domowa plantacja marihuany w centrum Tarnowa przestała istnieć

Tarnowscy policjanci konsekwentnie zwalczają przestępczość narkotykową, przejmując większe lub mniejsze ilości narkotyków, które są rozprowadzane na terenie Tarnowa.

Tym razem pod lupę wzięli 25-letniego mieszkańca Tarnowa, którego podejrzewali o związek z narkotykowym środowiskiem. Wyczekali na dogodny moment i wczoraj po południu zapukali do drzwi jego mieszkania w centrum miasta. To była zdecydowanie udana „wizyta”, bo mundurowi z komisariatu Tarnów-Centrum odkryli u niego uprawę konopi indyjskich. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny zabezpieczono ponad 100 sztuk krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. Rośliny nie będą miały szansy więcej urosnąć, a tym samym nie trafią na lokalny rynek w postaci marihuany.

Właściciel plantacji został zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty posiadania oraz uprawy marihuany. Przestępstwa ten określone są w art. 62 ust. 1 i 3 oraz 63 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokuratura w Tarnowie wobec mężczyzny zastosowała środki wolnościowe w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Odpowie on przed tarnowskim sądem, grozi mu do ośmiu lat więzienia.Slider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *