Dębno: Nowe połączenia komunikacji publicznej

Już od 1 lipca br. mieszkańcy gminy Dębno będą mogli korzystać z nowych linii komunikacji publicznej. W ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych nasza gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 177 408,00 złotych.

Nowe linie komunikacji publicznej swoim zasięgiem obejmą nawet najdalsze zakątki Gminy Dębno oraz przywrócą zlikwidowane połączenia autobusowe. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia, Urzędu Gminy, instytucji kultury i stacji PKP. Stworzenie linii komunikacyjnych pozwoli dotrzeć mieszkańcom, nie posiadającym własnego środka transportu, do  miejscowości do których dojazd w naszej gminie był dotychczas utrudniony lub niemożliwy środkami transportu publicznego.

Uruchomione zostaną 3 linie komunikacyjne objęte wyżej wymienionym dofinansowaniem. Będą one przebiegać na następujących trasach:

1. Biadoliny Szlacheckie PKP – Niedźwiedza,
2. Biadoliny Szlacheckie PKP – Jaworsko,
3. Wola Dębińska – Jastew – Maszkienice – Wola Dębińska.

Na mapkach przedstawione zostały nowe linie komunikacyjne.

Rozkład jazdy zostanie podany do wiadomości mieszkańców w późniejszym terminie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.